Refinancování hypotéky

V roce 2014 bude dle nejnovějších odhadů finančních expertů končit fixace zhruba 100 000 hypoték. Co to znamená pro klienty, kterých se tato skutečnost týká? 

Možnost platit na nových úrocích o mnoho méně, případně flexibilně upravit délku splácení hypotečního úvěru. Velkou roli zde totiž bude hrát refinancování hypoték. Co si pod tímto pojmem představit a kdo tohoto nástroje, se kterým je možno ročně ušetřit i několik tisíc korun, může během roku 2014 využít? Odpovědi naleznete na následujících řádcích.

Končí vám fixace hypotéky?

V tom nejjednodušším možném vyjádření lze refinancování hypotéky charakterizovat jako nahrazení stávající hypotéky u jedné banky výhodnějším hypotečním úvěrem u jiného bankovního domu. Právě proto zde hraje velkou roli právě fixace hypotéky. Některé hypotéky jsou fixovány na období 3 let, některé byly uzavřeny za podmínek fixování na minimální dobu 5 let. Fixace značné části hypotečních úvěrů končila v roce 2010, fixace u některých bank dobíhala také v roce 2012. V roce 2013 mohlo o refinancování stávající hypotéky žádat na 130 000 klientů. Letos mezi ně můžete patřit i vy!

Proč bych měl refinancovat?

Důvod je prostý – výhodnější podmínky a nižší úroky. Banky i nebankovní společnosti, které se na refinancování hypoték zaměřují, potřebují získat nové klienty, a proto jim jsou ochotni nabídnout velmi výhodné podmínky, kterých by bylo velmi pošetilé nevyužít. Celý princip refinancování vlastně stojí na tom, že nová společnost odkoupí vaši hypotéku od společnosti stávající, a získá tak nového klienta, kterému nabídne výhodnější podmínky splácení a mnohdy také nějaký ten bonus navíc. Co to pro vás znamená? Finanční úsporu, která se může v řádech let vyšplhat k velmi zajímavým číslům.
Končí vám fixace hypotéky? Refinancujte!
Ještě předtím, než vás banka bude obesílat dopisy, ve kterých navrhne nové úrokové sazby hypotéky, si zjistěte o refinancování hypotéky maximum dostupných informací. K tomu vám poslouží náš e-book, jehož stažení je zcela zdarma ve formuláři níže. Zjistíte v něm, jakým způsobem je možno vaši stávající hypotéku refinancovat a kolik můžete tímto krokem ušetřit.

zdroj: GEPARD FINANCE a.s.