10 DŮVODŮ PROČ INVESTOVAT DO FONDŮ

1. Jednoduchost

Fondy jsou investičním řešením pro širokou veřejnost, která hledá způsob spoření a zhodnocení peněz, ale nemá dostatek znalostí, zkušeností a času věnovat se kapitálovému trhu.

2. Profesionální správci

Ve fondu jsou investice spravovány profesionálním portfolio manažerem, který má přístup k odborným informacím a také je umí vyhodnotit a použít v praxi.

3. Daňově příznivé

Daňová úprava fondů je pro investory příznivá – pokud investor fyzická osoba ukončí svou investici po 3 letech od nákupu podílového listu, z investice se neplatí žádná daň.

4. Likvidita

Investici je možné kdykoliv ukončit – cena podílových listů se vypočítává každý den a každý den je možné je odprodat.

5. Ochrana investorů

Investiční fondy jsou maximálně regulované – podléhají dohledu České národní banky, transparentní – pravidelně zveřejňují detailní informace, ale také jsou jejich aktivity dohlíženy dalším subjektem: bankou – depozitářem.

6. Široká nabídka

Nabídka investičních fondů je dostatečně široká, kdy lze vybírat od velmi konzervativních fondů peněžního trhu postupně k více progresivním investicím jako dluhopisové, smíšené, nemovitostní nebo akciové fondy.

7. Nižší transakční náklady

Aktiva jsou nakupovány do fondu ve větším množství, a proto jsou transakční poplatky nižší než u samostatných investorů.

8. Zajímavá odvětví

Fondy nabízejí možnost podílet se na úspěchu ekonomiky prostřednictvím rozmanitých sektorů, do kterých investují jednotlivé fondy, jako jsou pivovary, společnosti vyrábějící podprsenky, nebo farmaceutické společnosti.

9. Nízká počáteční investice

Investice do fondů je dostupná pro všechny typy investorů, protože minimální investovaná částka začíná zpravidla již na 500 Kč.

10. Pravidelnost a dlouhodobost

Klíčem k úspěchu je pravidelnost a dlouhodobost, které umožní drobným investorům investujícím do investičních fondů maximálně zhodnotit jejich peníze.

 

zdroj: akatcr.cz